Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Z dziećmi na sportowo o bezpieczeństwie
Po raz kolejny prudniccy policjanci byli współorganizatorami „Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie” dla uczniów szkół podstawowych z gminy Prudnik. Zawody pod hasłem „Jestem zdrowy i wolny od uzależnień” odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Prudniku. Dzieci zmagały się z testem wiedzy o bezpieczeństwie, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rywalizowały na specjalnym torze przeszkód.
Prudnik -
Mali goście w prudnickiej komendzie
W ramach realizacji projektu pn. „Bezpieczne dzielnice pogranicza polsko-czeskiego” - „Bezpečné čtvrti česko-polského příhraničí” i jego kampanii społecznej dla mieszkańców pogranicza prudnicką komendę odwiedziła ponad 30 osobowa grupa dzieci.
Prudnik -
Głogówecki Dzień Godności
W ramach trwającej kampanii społecznej dla mieszkańców wspólnego pogranicza projektu pn. „Bezpieczne dzielnice pogranicza polsko-czeskiego” - „Bezpečné čtvrti česko-polského příhraničí” prudniccy funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych wzięli udział w głogóweckim pikniku integracyjnym.
Prudnik -
Z wizytą u dzieci w Głogówku
Realizując kampanię społeczną projektu pn. „Bezpieczne dzielnice pogranicza polsko-czeskiego” -"Bezpečné čtvrti česko-polského příhraničí " prudniccy policjanci odwiedzili kolejną szkołę podstawową.
Prudnik -
Świadkowie ujęli sprawcę rozboju
Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie dwóch mieszkańców Prudnika na gorącym uczynku zatrzymany został sprawca rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 34 i 44-latek będąc świadkami napaści na kobietę bez chwili zawahania ruszyli jej na pomoc i ujęli mężczyznę. Mieszkańcowi województwa dolnośląskiego za takie przestępstwo grozi teraz do 12 lat więzienia. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Prudnik -
Podsumowanie majówki na drogach powiatu prudnickiego
Jak co roku, w trakcie majowego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali prudniccy policjanci. Przez 5 dni funkcjonariusze przeprowadzili ponad 400 badań na zawartość alkoholu. Z tej liczby zostało zatrzymanych 3 nietrzeźwych kierowców. W tym czasie odnotowaliśmy 4 niegroźne w skutkach zdarzenia drogowe. Można powiedzieć, że majówka na drogach regionu minęła spokojnie i bezpiecznie.
Prudnik -
Bezpieczna majówka 2022
Zbliżający się majowy weekend nieodzownie wiąże się z wyjazdami. Dlatego właśnie w tym czasie na naszych drogach pojawi się więcej niż zwykle policjantów ruchu drogowego oraz prewencji. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę także na rowerzystów czy użytkowników hulajnóg. Przeczytajcie kilka naszych uwag, jak przygotować się do drogi, a także co zrobić, by po powrocie z "majówki" nie czekała na nas przykra niespodzianka.
KWP -
Kolejne spotkania z dziećmi
Prudniccy policjanci kolejny raz przeprowadzili spotkania z dziećmi w ramach kampanii społecznej projektu pn. „Bezpieczne dzielnice pogranicza polsko-czeskiego” -"Bezpečné čtvrti česko-polského příhraničí. Kampania ma na celu min. zaznajomienie dzieci z dzielnicowymi swojego terenu oraz uczynienie go bliższym obywatelom.
Prudnik -
Spotkanie z prudnickimi działkowcami
W ramach realizacji projektu pn. „Bezpieczne dzielnice pogranicza polsko-czeskiego” - „Bezpečné čtvrti česko-polského příhraničí” prudniccy policjanci przeprowadzili kolejne spotkanie z mieszkańcami swojego miasta.
Prudnik -
Zatrzymani za włamanie do stacji transformatorowej
Prudniccy kryminalni zatrzymali 26 i 38-latka podejrzanych o włamanie do stacji transformatorowej. Ich łupem padły drogie elementy metalowe. Wartość strat oszacowana została na ponad 50 000 złotych. Mieszkańcy powiatu prudnickiego usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Taki czyn zagrożony jest karą nawet do 10 lat więzienia.
Prudnik