KPP Prudnik

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku
Ochrona prawna funkcjonariuszy i pracowników Policji
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Prudnik
Niesłyszący i niedosłyszący petenci

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Filmy

Najczęściej czytane

 1. Bezterminowe prawa jazdy już nieaktualne. Do kiedy trzeba wymienić?

  Wszystkie blankiety wydawane od 2013 r. są terminowe, a zmiana ta dotyczy również dokumentów wydawanych bezterminowo. Posiadacze bezterminowego prawa jazdy muszą się liczyć z faktem, że od 2028 roku rozpocznie się proces wymiany dokumentów i potrwa do 2033 roku. W myśl przepisów, po tym okresie wszystkie dokumenty prawa jazdy w Polsce będą miały termin ważności.

 2. Zatrzymany za publiczne propagowanie agresji Rosji na Ukrainę i nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym

  Prudniccy kryminalni zatrzymali 49-latka podejrzanego o publiczne propagowanie symboli „Z” oraz „V” wspierających agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę oraz nawołującego do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Mieszkaniec powiatu prudnickiego usłyszał już zarzuty w tych sprawach. Za takie przestępstwa grozi do 2 lat więzienia. Wobec podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

 3. Rozbił kradziony samochód i sam zgłosił się na policję

  Policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o kradzież bmw. Mężczyzna chwilę wcześniej rozbił samochód o jeden z budynków i uciekł. Sam jednak zgłosił się na komisariat i przyznał do wypadku. Był ranny, policjanci udzielili mu pomocy. Teraz musi liczyć się z karą do 5 lat więzienia.

 4. Nietrzeźwy kierowca prowadził 40-tonową ciężarówkę

  Prudniccy policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego. Mężczyzna prowadził 40-tonową ciężarówkę, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca już stracił prawo jazdy. Za taki czyn grozi mu nawet do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.

 5. Zapowiedź działań "Bezpieczny autobus"

  W najbliższy piątek, 2 czerwca, policjanci na terenie całego województwa opolskiego, przeprowadza działania ukierunkowane na bezpieczeństwo podróżujących autobusami. W tym dniu odbędą się kontrolno-prewencyjne działania pn. "Bezpieczny autobus". W ich trakcie funkcjonariusze sprawdza m.in. stan techniczny autobusów, uprawnienia kierujących, ich czas pracy oraz to czy świadczą transport w sposób zgodny z przepisami i bezpieczny.

 6. Prawie 140 km/h w obszarze zabudowanym – obywatel Czech stracił prawo jazdy

  Policjanci z Prudnika zatrzymali 43–letniego obywatela Czech. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 88 km/h. Za łamanie przepisów ruchu drogowego w naszym kraju kierowca stracił uprawnienia. Przez najbliższe 3 miesiące, na terenie Polski, nie będzie mógł kierować samochodem.

 7. Dostałeś wezwanie do sądu- to może być oszustwo

  Przestrzegamy przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi do obywateli drogą elektroniczną. Oszuści podają się za policję lub sądy. Nawiązanie z nimi korespondencji może doprowadzić do wyłudzeń lub zablokowania komputera.

 8. Aplikacja mobilna "Moja Komenda"

  Aplikacja mobilna „Moja Komenda” została przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

Polecane strony

Powrót na górę strony