Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kurs samoobrony dla mieszkańców Prudnika
W ramach realizacji kampanii społecznej z projektu pn. „Bezpieczne dzielnice pogranicza polsko-czeskiego” - „Bezpečné čtvrti česko-polského příhraničí” zorganizowany został kurs samoobrony dla mieszkańców powiatu Prudnickiego.
Prudnik -
Driftował na terenie dworca – miał ponad 2 promile
31-latek volkswagenem „driftował” na terenie dworca kolejowego. Jego niebezpieczne zachowanie oraz wątpliwości co do stanu trzeźwości zaniepokoiło przebywające tam osoby. Interweniujący na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że miał on ponad 2 promile alkoholu. Teraz za taki czyn grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Prudnik -
Podsumowanie akcji "Znicz 2021" – było bezpiecznie
Prudniccy policjanci zakończyli akcję „Znicz 2021”, która w tym roku trwała 5 dni. Na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 11 niegroźnych w skutkach kolizji. Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość blisko 200 kierowców. Dwóch z nich zdecydowało się jechać po alkoholu. Nie odnotowano interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach nekropolii.
Prudnik -
Minister Mariusz Kamiński ogłosił nowy, czteroletni program modernizacji służb podległych MSWiA
– To niezwykle ważny projekt, wielka inwestycja w bezpieczeństwo Polaków, realne wzmocnienie naszych służb odpowiedzialnych za losy obywateli – powiedział minister Mariusz Kamiński podczas dzisiejszej (27 października br.) konferencji prasowej. Szef MSWiA ogłosił założenia nowego programu modernizacji służb mundurowych na lata 2022-2025, w którym przeznaczono ponad 10 miliardów złotych na rozwój Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Ochrony Państwa.
MSWiA -
Elementy odblaskowe dla zwiększenia bezpieczeństwa.
Dzięki wsparciu Gminy Lubrza miejscowi policjanci otrzymali elementy odblaskowe, kamizelki, smycze przeznaczone do działań profilaktycznych. Sprzęt został przekazany w użytkowanie przez Wójta Gminy Lubrzy Pana Mariusza Kozaczka na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku mł. insp. Krzysztofa Urbana. Samorząd na ten cel przeznaczył ponad 7 000 złotych.
-
VI Turniej Piłki Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku
Dobra zabawa i wielkie emocje towarzyszyły drużynom uczestniczącym w VI Turnieju Piłki Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku. Policjanci zawody zorganizowali dla uczniów szkół podstawowych z gminy Prudnik. Głównym celem zawodów było promowanie zdrowego stylu życia oraz form alternatywnego spędzania czasu wolnego. Na koniec wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody
-
Działania NURD na terenie powiatu prudnickiego
Głównym celem działań “Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni karoserią pojazdu. Musimy pamiętać, że w zderzeniu pojazdu z pieszym, rowerem czy motocyklem szanse niechronionych uczestników ruchu drogowego są mniejsze. Dlatego tez policjanci
-
Nie bądź obojętny - pomóż osobom narażonym na wychłodzenie
Prudniccy policjanci nie czekają aż temperatura spadnie poniżej zera. Jak co roku w okresie jesienno-zimowym kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy i schronienia, w związku z obniżającą się temperaturą. To wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Każdego roku policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni, pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie.
-
"Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" - sprawdź za darmo swoje oświetlenie
Rozpoczęła się ogólnopolska kampania pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Jej celem jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.
Prudnik -
Działania NURD na terenie powiatu prudnickiego
Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem działań jest troska o bezpieczeństwo w szczególności pieszych i kierujących rowerami, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. W działania te włączyli się również policjanci z prudnickiej drogówki.