Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uwaga na oszustwa podczas wystawiania przedmiotów na sprzedaż!
Przestrzegamy przed oszustami udającymi kupujących na popularnych portalach ogłoszeniowych. Przestępcy oferują zapłatę przez specjalny link, pod którym sprzedający mają podać dane wrażliwe swojej karty płatniczej bądź proszą o wygenerowanie BLIKA. W ten sposób oszuści kradną pieniądze z konta zamiast wpłacić należność za zakupiony towar. Do prudnickich policjantów zgłaszają się osoby, które padły ofiarą takich właśnie oszustów. Straty pokrzywdzonych to ponad 20 000 złotych
Prudnik -
Poszukiwany za narkotyki wpadł... z narkotykami
Prudniccy kryminalni zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu, który był poszukiwany za przestępstwa narkotykowe. Dodatkowo w mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze Policji znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, tabletki ekstazy oraz marihuanę. 41-latek trafił już do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe lata.
Prudnik -
Trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
KGP -
Kampania społeczna #ZnamTeNumery
#ZnamTeNumery – to kampania społeczna realizowana przez Komendę Główną Policji wspólnie z Telewizją Puls oraz Fundacją „Pod Dębem”. Do działań włączyła się również Poczta Polska. Kampania adresowana jest do seniorów i ich bliskich, a jej twarzami są bohaterowie serialu Telewizji Puls „Lombard. Życie pod zastaw”.
Prudnik -
3 mężczyzn zatrzymanych za handel oraz wprowadzenie do obrotu ponad kilograma narkotyków
Prudniccy kryminalni zatrzymali 3 mieszkańców powiatu prudnickiego, podejrzanych o przestępczość narkotykową. Śledczy w mieszkaniu należącym do 26 i 54 - latka znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, tabletki ekstazy oraz marihuanę. Trzeci z mężczyzn wpadł na gorącym uczynku, w momencie kiedy sprzedawał narkotyki kolejnej osobie. Zdaniem śledczych mężczyzna od stycznia do kwietnia br. wprowadził do obrotu ponad kilogram różnego rodzaju narkotyków. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty w tych sprawach, jeden z nich trafił do aresztu na 3 miesiące.
Prudnik -
XV Targi Pracy Edukacji i Przedsiębiorczości "NAUKA - PRACA - KARIERA"
Policjanci z prudnickiej komendy promowali swój zawód na XV Targi Pracy Edukacji i Przedsiębiorczości "NAUKA - PRACA - KARIERA". Zainteresowani mogli zasięgnąć informacji na temat wymogów jakie muszą spełnić oraz jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do pełnienia służby w Policji. W targach uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Prudniku nadkom. Rafał Ozimek oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku nadkom. Ryszard Antoszczyszyn.
Prudnik -
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Świąt Wielkanocnych
Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji zwraca się do policjantów, policjantek, pracowników cywilnych, emerytów i rencistów policyjnych oraz przedstawicieli związków zawodowych oraz organizacji pozarządowych przekazując najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
-
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Świąt Wielkanocnych
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji składa życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
-
Działania Policji w związku z zapowiedzianymi protestami na terenie całego kraju
Dziś w całym kraju zapowiedziano ponad 580 protestów, w których szacowany jest udział blisko 70 000 osób. To ogromne przedsięwzięcie, które wymaga ze strony Policji zaangażowania znacznych sił, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim obywatelom, także tym, którzy w protestach nie biorą udziału. Policjanci ruchu drogowego zadbają ponadto, by użytkownicy dróg w jak najmniejszym stopniu odczuli utrudnienia.
-
37 latek miał przy sobie narkotyki - został zatrzymany
Kryminalni mieli informacje o tym, że 37-letni mężczyzna posiada przy sobie środki odurzające, w rodzinie mężczyzny była wszczęta procedura "Niebieskiej Karty", z której wynikał nakaz opuszczenia mieszkania. Podczas przeprowadzonej interwencji w związku z nieprzestrzeganiem nakazu opuszczenia mieszkania, policjanci potwierdzili swoje podejrzenia. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie około 100 gramów amfetaminy. Po wykonaniu czynności procesowych został tymczasowo zatrzymany na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.