Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Niebieskie światło pamięci – opolscy policjanci pamiętają o poległych policjantach
7 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Poległych Policjantach. To dzień, w którym funkcjonariusze z różnych krajów oddają hołd tym, którzy stracili życie na służbie, chroniąc bezpieczeństwo innych. Inicjatywa ta została ustanowiona przez INTERPOL w 2019 roku i od tego czasu każdego roku przypomina o poświęceniu policjantów oraz o ryzyku, które wpisane jest w ich codzienną służbę.
KWP -
Niebieskie światło pamięci - polska Policja w międzynarodowej kampanii INTERPOL-u „Remembering Fallen Officers”
7 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Poległych Policjantach. Tego dnia środowiska policyjne z różnych krajów na całym globie wspominają funkcjonariuszy, którzy zginęli podczas pełnienia służby. Polska Policja aktywnie włączyła się w międzynarodową kampanię prowadzoną przez INTERPOL pod hasłem „Remembering Fallen Officers – Pamiętamy o Poległych Funkcjonariuszach”.
KGP -
Niebieskie światło pamięci - polska Policja w międzynarodowej kampanii INTERPOL-u „Remembering Fallen Officers”
7 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Poległych Policjantach. Tego dnia środowiska policyjne z różnych krajów na całym globie wspominają funkcjonariuszy, którzy zginęli podczas pełnienia służby. Polska Policja aktywnie włączyła się w międzynarodową kampanię prowadzoną przez INTERPOL pod hasłem „Remembering Fallen Officers – Pamiętamy o Poległych Funkcjonariuszach”.
KGP -
Świat zabłyśnie na niebiesko - międzynarodowa kampania INTERPOL-u Remembering Fallen Officers
W prawie 100 krajach członkowskich INTERPOL-u w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Poległych Funkcjonariuszach siedziby Policji najważniejsze budynki, instytucje i obiekty ważne dla kultury rozświetlą się niebieskim światłem. W ten sposób policjanci na całym świecie uczczą swoje koleżanki i kolegów, którzy oddali życie na służbie. Pamięć o Tych, którzy wypełnili do końca rotę policyjnego ślubowania, nigdy nie zgaśnie.
KGP -
Policjanci ujawnili narkotyki – mężczyzna zatrzymany
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, zatrzymali 20-latka, który miał przy sobie mefedron, amfetaminę oraz marihuanę. Mężczyzna odpowie teraz za posiadanie różnego rodzaju środków odurzających.Za takie przestępstwo grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.
Prudnik -
Zatrzymany poszukiwany listem gończym
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Prudniku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż miał do odbycia wyrok pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu i został doprowadzony już do wskazanego przez sąd zakładu karnego.
Prudnik -
W KWP w Opolu powstał nowy wydział - Wydział do walki z Przestępczością Cyfrową
Od 1 marca 2026 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu funkcjonuje Wydział do walki z Przestępczością Cyfrową. Jego powstanie to efekt ciągłego dostosowywania struktur Policji do zmieniających się zagrożeń w świecie cyfrowym. Do głównych zadań nowo powołanego wydziału należeć będzie realizacja czynności związanych z monitoringiem sieci w oparciu m.in. o OSINT w celu ujawniania treści prawnie zabronionych oraz zdarzeń i zachowań o charakterze przestępczym.
KWP -
Ważne zmiany w przepisach ruchu drogowego!
Przypominamy - od 3 marca 2026 r. policjant zatrzyma prawo jazdy na 3 miesiące w przypadku kierowania pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h nie tylko na obszarze zabudowanym, ale także na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej poza obszarem zabudowanym.
KGP -
#SuperDzielnicowi są wśród nas
Głównym celem kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu realizowanej we współpracy z Telewizją Puls na kanwie serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” emitowanego na kanale Puls 2 są przybliżenie społeczeństwu – w lekkiej, ale interesującej konwencji – realiów funkcjonowania Policji, zainteresowanie go problematyką bezpieczeństwa oraz edukowanie w zakresie bezpiecznych postaw i zachowań.
KGP -
Walentynki - Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze
14 lutego to wyjątkowy dzień, w którym okazywanie uczuć przeplata się z podróżami do bliskich osób, spacerami i wspólnymi planami. Jednak niezależnie od tego, jak spędzamy Walentynki, bezpieczeństwo na drodze powinno pozostać naszym priorytetem.
KGP