Aktualności

PODSUMOWANIE MAJÓWKI NA DROGACH POWIATU – BYŁO BEZPIECZNIE

Data publikacji 04.05.2023

Za nami długi weekend majowy, który w tym roku trwała 5 dni. Na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowaliśmy jedynie 5 niegroźnych kolizji, w których nikt nie ucierpiał. Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość blisko 400 kierowców. Żaden z przebadanych kierowców nie zdecydowała się na jazdę po alkoholu.

W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze wyposażeni m.in. w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

W tym czasie na terenie powiatu prudnickiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowaliśmy jedynie 5 niegroźnych kolizji, w których nikt nie ucierpiał. Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość blisko 400 kierowców. Żaden z przebadanych kierowców nie zdecydowała się na jazdę po alkoholu.

Mimo wszystko w dalszym ciągu apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze!

Powrót na górę strony