Aktualności

Policjanci spotkali się z działkowcami

Data publikacji 26.04.2023

Sezon działkowy rozpoczął się na dobre. Pogoda sprzyja zarówno pracom ogrodowym, jak i relaksowi na działce. Niestety jest to także czas, w którym aktywni są złodzieje. Dlatego prudniccy dzielnicowi spotkali się z działkowcami ROD im. T. Kościuszki w Prudniku przypominając im o właściwym zabezpieczeniu mienia oraz zachęcali do przestrzegania kilku podstawowych zasad ostrożności.

Sezon działkowy w pełni. Pogoda sprzyja zarówno pracom ogrodowym, jak i relaksowi na działce. Niestety zdarza się, że pozostawiony w słabo zabezpieczonych altankach sprzęt ogrodniczy, sprzęt gospodarstwa domowego oraz inne wartościowe przedmioty padają łupem złodziei. Dlatego prudniccy dzielnicowi spotkali się z działkowcami przypominając im o właściwym zabezpieczeniu mienia oraz zachęcali ich do stosowania się do kilku podstawowych zasad ostrożności.

Funkcjonariusze przekonywali, że tylko wspólne działania policjantów i działkowców mogą przyczynić się do ograniczenia przestępczości oraz aktów wandalizmu na terenie ogrodków. Mundurowi wskazywali korzyści, które wypływają z "sąsiedzkiej czujności" i współodpowiedzialności. Ponadto funkcjonariusze przestrzegali przed różnego rodzaju oszustwami, rozdając materiały profilaktyczne jak nie dać się oszukać.

Oto kilka rad, które warto przestrzegać:

- podczas prac na działce nie pozostawiajmy cennych przedmiotów bez nadzoru,

- w altance nie przechowujmy rzeczy wartościowych - pamiętajmy o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w budynkach,

- zwracajmy uwagę na obce osoby przebywające na terenie ogródków działkowych - kiedy mamy wątpliwości, co do zachowania nieznanych osób, niezwłocznie zadzwońmy na Policję,

- w miarę możliwości zwracajmy uwagę kto przebywa na działce sąsiada, w razie wątpliwości, skontaktujmy się z jej właścicielem.

Tutaj znajdziesz kontakt do dzielnicowych z powiatu prudnickiego.

  • na zdjęciu widoczne umundurowane policjantki, które rozmawiają z działkowcami.
  • zdjęcie zgromadzonych uczestników spotkania
  • zdjęcie zarządu ogródków działkowych
Powrót na górę strony