Aktualności

Niebezpieczna jazda w oku policyjnego videorejestratora

Data publikacji 12.04.2023

Prudniccy policjanci ruchu drogowego w nieoznakowanym radiowozie przerwali niebezpieczną jazdę kierującego skodą. 58-latek jechał z prędkością blisko 200 km/h oraz wyprzedzał w rejonie skrzyżowania oraz przejściu dla pieszych. Mieszkaniec województwa śląskiego za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze otrzymał 4 000 złotych mandatu i 30 punków karnych.

Zdarzenie miało miejsce w  niedzielę (9 kwietnia), przed godziną 12:30 na drodze wojewódzkiej 414, pomiędzy Debiną a Smolarnią. Tam policjanci ruchu drogowego w nieoznakowanym radiowozie przerwali niebezpieczną jazdę kierowcy skody, który za nic miał przepisy i znaki drogowe.

58-latek wyprzedzała m.in. na przejściu dla pieszych oraz w rejonie skrzyżowania. Dodatkowo poruszał się z prędkością sięgającą nawet 200 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h. Mieszkaniec województwa śląskiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze otrzymał 4 000 złotych mandatu i 30 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość oraz skrajnie niebezpieczne zachowania na drodze to w wielu przypadkach czynniki mające wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego bądźmy ostrożni i stosujmy się do przepisów i znaków drogowych.

Film Predkos___-_mieszkaniec_woj__slaskiego.mp4

Powrót na górę strony