Aktualności

Tragiczne zdarzenie na DW 414

Data publikacji 23.10.2017

Na drodze wojewódzkiej 414 doszło do tragicznego zdarzenia. Nie żyje 18-letnia pasażerka opla. 21-latek kierujący oplem nigdy nie miał prawa jazdy. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.

Wczoraj, tuż przed godziną 19:00 dyżurny policji w Prudniku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Biała – Krobusz. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego 21-latek kierujący osobowym oplem w wyniku niedostosowania prędkości na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącą z przeciwnego kierunku osobową toyotą, którą kierował 43-latek.  

W wyniku zdarzenia  kierujący toyotą oraz pasażerka opla doznali obrażeń ciała i zostali zabrani do szpitala. Niestety pomimo starań lekarzy 18-letnia mieszkanka powiatu krapkowickiego zmarła w szpitalu.

21-latek kierujący oplem był trzeźwy. Jak ustalili policjanci mieszkaniec powiatu krapkowickiego nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych oraz ubezpieczenia.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia drogowego.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze!

  • Tragiczne zdarzenie na DW 414
  • Tragiczne zdarzenie na DW 414
  • Tragiczne zdarzenie na DW 414
  • Tragiczne zdarzenie na DW 414
  • Tragiczne zdarzenie na DW 414
Powrót na górę strony