Aktualności

Droga to nie tor wyścigowy – 28-latek stracił prawo jazdy

Data publikacji 25.09.2017

Mieszkaniec Kędzierzyna - Koźla w terenie zabudowanym, na obowiązującej „czterdziestce”, jechał bmw z prędkością 110 km/h. Prudniccy policjanci 28-letniemu kierowcy zatrzymali już prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna dodatkowo odpowie przed sądem za wyprzedzanie na skrzyżowaniu oraz poruszanie się pojazdem zagrażający bezpieczeństwu na drodze.

W niedzielę (24 września), tuż przed godziną 17:00 prudniccy policjanci ruchu drogowego w miejscowości Twardawa zatrzymali do kontroli drogowej osobowe bmw. Przyczyną kontroli była prędkość kierującego oraz wyprzedzanie innego pojazdu na skrzyżowaniu.

Mężczyzna w terenie zabudowanym gnał swoim samochodem z prędkością 110 km/h. Piratem drogowym okazał się 28-letni mieszkaniec Kędzierzyna - Koźla. Okazało się również, że pojazd, którym się poruszał miał mocno pękniętą przednią szybę w polu widzenia kierowcy – co stwarzało realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci już zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz mieszkaniec Kędzierzyna – Koźla odpowie za swoje czyny przed sądem.

Policjanci przypominają, że zgodnie z nowelizacją przepisów drogowych za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) grozi utrata prawa jazdy.

Powrót na górę strony