Aktualności

Wjechał w betonowy słupek – miał prawie 2,5 promila

Data publikacji 21.07.2021

Policjanci z Głogówka zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który wjechał w betonowy słupek odgradzający chodnik od jezdni. 38-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mieszkańcowi powiatu prudnickiego grozi teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

17 lipca, przed godziną 23:00 dyżurny policji w Głogówku otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na terenie miasta. Według zgłoszenia najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca osobowego renault wjechał w betonowy słupek odgradzający chodnik od jezdni. Interweniujący na miejscu policjanci potwierdzili to zgłoszenie.

Okazało się, że autem kierował 38-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna podróżował z pasażerem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Teraz mieszkańcowi powiatu prudnickiego grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

PAMIĘTAJMY!!!
Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Powrót na górę strony