Aktualności

Kradli paliwo na skradzionych tablicach

Data publikacji 18.06.2024

Prudniccy kryminalni zatrzymali trzech obywateli Czech podejrzanych o szereg kradzieży paliwa na terenie powiatu prudnickiego. Mężczyźni wykorzystując kradzione polskie tablice rejestracyjne po zatankowaniu, odjeżdżali bez uiszczenia zapłaty. Właściciele stacji benzynowych swoje straty wycenili na blisko 2 000 złotych. Teraz za takie przestępstwa grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Od lutego do maj tego roku prudniccy policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieży paliwa ze stacji benzynowych na terenie powiatu prudnickiego. Tą sprawą zajęli się prudniccy kryminalni. Śledczy na podstawie pracy operacyjnej z tymi kradzieżami powiązali trzech obywateli Czech, w wieku od 20 do 22 lat. Właściciele stacji paliw na ten moment swoje straty oszacowali na blisko 2 000 złotych.

Schemat działania sprawców był zawsze taki sam. Mężczyźni posługując się skradzionymi wcześniej polskimi tablicami rejestracyjnymi, zakładali je na pojazd, którym się poruszali. Następnie po zatankowaniu paliwa odjeżdżali od dystrybutora bez zapłaty za paliwo. W wyniku szczegółowej analizy zgłoszeń, funkcjonariusze udowodnili im 6 takich kradzieży.

Obywatele Czech usłyszeli już zarzuty używania tablic rejestracyjnych nieprzepisanych do pojazdu oraz kradzieży paliwa. Za takie czyny grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony