Aktualności

Seryjni włamywacze zatrzymani

Data publikacji 26.04.2024

Prudniccy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o włamanie oraz usiłowanie włamań do 4 garaży. Łupem sprawców padły koła samochodowe. Śledczy odzyskali skradzione mienie. Mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego otrzymali już zarzuty w tej sprawie. Teraz za takie przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

Pod koniec marca br. prudniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do 5 garaży na terenie gminy Prudnik. Śledczy na miejscu przeprowadzili oględziny oraz  zabezpieczyli liczne ślady. Jak ustalili funkcjonariusze, z jednego z garaży zginęły koła samochodowe o wartości ponad 2500 złotych. Natomiast z pozostałych nic nie skradziono z uwagi na brak wartościowych przedmiotów.

Kryminalni zajmujący się tą sprawą na podstawie pracy operacyjnej, z tymi przestępstwami powiązali 2 mieszkańców powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego. 20 i 29-latek zostali zatrzymani w miejscu ich zamieszkania. Byli kompletnie zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy.  Śledczy odzyskali skradzione koła, które trafiły już do właściciela.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamań. Za takie przestępstwa grozi im teraz do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony