Aktualności

3 mężczyzn zatrzymanych za handel oraz wprowadzenie do obrotu ponad kilograma narkotyków

Data publikacji 16.04.2024

Prudniccy kryminalni zatrzymali 3 mieszkańców powiatu prudnickiego, podejrzanych o przestępczość narkotykową. Śledczy w mieszkaniu należącym do 26 i 54 - latka znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, tabletki ekstazy oraz marihuanę. Trzeci z mężczyzn wpadł na gorącym uczynku, w momencie kiedy sprzedawał narkotyki kolejnej osobie. Zdaniem śledczych mężczyzna od stycznia do kwietnia br. wprowadził do obrotu ponad kilogram różnego rodzaju narkotyków. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty w tych sprawach, jeden z nich trafił do aresztu na 3 miesiące.

Prudniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali, że 3 mieszkańców powiatu prudnickiego może trudnić się handlem narkotykami. Ich przypuszczenia szybko potwierdziły się. Podczas przeszukania mieszkania 26 i 54 latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 80 gramów amfetaminy, tabletki ekstazy oraz marihuanę. Trzeci z mężczyzn wpadł na klatce schodowej, na gorącym uczynku, w momencie kiedy sprzedawał narkotyki kolejnej osobie.

Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie przez prudnickich śledczych pozwolił na przedstawienie mężczyznom łącznie 9 zarzutów. Mężczyzna zatrzymany na gorącym uczynku odpowie m.in. za posiadanie i handel narkotykami oraz wprowadzenie do obrotu ponad kilograma różnego rodzaju narkotyków. Był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz w warunkach recydywy grozi mu nawet do 18 lat więzienia. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

26-latek odpowie za handel oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Natomiast 54-latek usłyszał zarzut udzielania innym osobom środków odurzających w celach zarobkowych. Za takie przestępstwa grozi im teraz nawet do 10 lat więzienia.

Film 1_kg_narkotykow.mp4

Pobierz plik 1_kg_narkotykow.mp4 (format mp4 - rozmiar 11.58 MB)

Powrót na górę strony