Aktualności

37 latek miał przy sobie narkotyki - został zatrzymany

Data publikacji 18.03.2024

Kryminalni mieli informacje o tym, że 37-letni mężczyzna posiada przy sobie środki odurzające, w rodzinie mężczyzny była wszczęta procedura "Niebieskiej Karty", z której wynikał nakaz opuszczenia mieszkania. Podczas przeprowadzonej interwencji w związku z nieprzestrzeganiem nakazu opuszczenia mieszkania, policjanci potwierdzili swoje podejrzenia. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie około 100 gramów amfetaminy. Po wykonaniu czynności procesowych został tymczasowo zatrzymany na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Prudnika podejrzewali 37-latka o związek z przestępczością narkotykową, ponadto z materiałów wynikało, że mężczyzna miał wiążacy nakaz opuszczenia mieszkania w związku z procedurą "Niebieskiej Karty". Gdy mieszkaniec gminy złamał nakaz, domownicy poprosili o pomoc policjantów. 

Na miejsce interwencji udali się również kryminalni, którzy szybko potwierdzili swoje przypuszczenia. Mężczyzna miał przy sobie około 100 gramów amfetaminy. Po wykonaiu niezbędnych czynności procesowych, mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków w związku z tym został aresztowany na 3 miesiące. Za ten czyn grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony