Aktualności

Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali sprawcę kradzieży alkoholu

Data publikacji 30.01.2024

Policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. Dowiedli to funkcjonariusze prudnickiej komendy, którzy będąc po służbie, zatrzymali sprawcę kradzieży alkoholu. Dzięki ich natychmiastowej reakcji, złodziej zamiast cieszyć się łupem, poniósł konsekwencję swojego czynu. Natomiast skradziony towar wrócił na sklepowe półki. To kolejny dowód na to, że służba w Policji to coś więcej niż tylko praca w wyznaczonych godzinach.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (28 stycznia), po godzinie 20:00 w jednym z marketów na terenie Prudnika. Dwoje policjantów, będąc po służbie zauważyli mężczyznę, który z półki sklepowej wziął dwie butelki alkoholu i schował do kieszeni kurtki. Następnie 38-letni mieszkaniec Prudnika ominął kasy i szybko wyszedł ze sklepu.

Policjanci bez chwili wahania ruszyli za mężczyzną i zatrzymali go. Dzięki zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy skradziony towar został odzyskany i wrócił do dalszej sprzedaży. Natomiast złodziej zamiast cieszyć się łupem, poniósł konsekwencje swojego czynu. Mieszkaniec Prudnika został ukarany 500-złotowym mandatem przez umundurowanych policjantów, którzy wezwani zostali na miejsce interwencji.

Działanie funkcjonariuszy spotkało się z dużym uznaniem wśród klientów oraz pracowników sklepu. To kolejny dowód na to, że policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby.

Powrót na górę strony