Aktualności

Nie bądź obojętny, reaguj, pomagaj na drodze!

Data publikacji 19.12.2023

Policjant bez względu na to, czy jest w służbie czy poza nią, w sytuacji, kiedy zagrożone jest ludzkie życie, bez wahania rusza z pomocą. Tak właśnie zareagowała posterunkowa Kamila Batog z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. Policjantka jadąc do służby pomogła kierowcy, który ucierpiał w zdarzeniu drogowym. Jej postawa jest przykładem świadomości noszonego munduru i wpisuje się w nasze hasło „Pomagamy i chronimy

Wielu kierowców nie wie jak ma się zachować widząc wypadek samochodowy. Niektórzy przejeżdżają obojętnie, inni panikują. Dlatego będąc świadkiem zdarzenia drogowego, nie bądź obojętny – zadziałaj i pomóż poszkodowanym! Pamiętaj, nawet najprostsze czynności mogą uratować życie drugiego człowieka. W myśl tej zasady zareagowała policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Posterunkowa Kamila Batog, jadąc do służby była świadkiem groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem ciężarowego daf-a oraz osobowego peugeota. Do tego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Wierzbiec. Policjantka natychmiast zatrzymała się i udzieliła pierwszej pomocy kierującemu osobówką, który ucierpiał w tym zdarzeniu. 55-latek miał problemy z oddychaniem oraz uskarżał się na bóle w klatce piersiowej.

Policjantka wspólnie z drugim kierowcą zadbała o zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz o wszystkim poinformowała oficera dyżurnego, który na miejsce wezwał pogotowie ratunkowe. 55-latek trafił pod opiekę specjalistów. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Dalszą obsługą zdarzenia zajęli się już policjanci ruchu drogowego.

Postawa policjantki jest przykładem świadomości noszonego munduru i wpisuje się w nasze hasło „Pomagamy i chronimy“.

Powrót na górę strony