Aktualności

Nietrzeźwy kierowca „zaparkował” samochód na wysepce ronda

Data publikacji 06.11.2023

Prudniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę suzuki, który „zaparkował” swój samochód na wysepce ronda. 69-latek w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Mieszkańcowi województwa małopolskiego grozi teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. Mężczyzna został zatrzymany dzięki informacji od świadka zdarzenia.

W sobotę (4 listopada), tuż przed godzina 23:00 dyżurny policji w Prudniku otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na rondzie im. Stanisława Szozdy. Według zgłoszenia kierujący suzuki, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na wysepkę ronda. Dodatkowo zachowanie kierowcy wskazywało, że może być on nietrzeźwy.

Dzięki szybkiej informacji przekazanej przez świadka, kierujący tym pojazdem, już chwile później był w rękach policjantów.  Okazał się nim 69-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Przypominamy, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego, ich zdrowia, a nawet życia. Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu!

Powrót na górę strony