Policjanci rozmawiali z mieszkańcami jak nie dać się oszukać
Wciąż zdarzają się osoby, które dają się oszukać metodą na tzw. policjanta czy funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Dlatego prudniccy policjanci przeprowadzili kampanię informacyjną na terenie miasta. Mundurowi rozmawiali z osobami starszymi o tym, jak ustrzec się przed różnego rodzaju oszustwami i rozdawali ulotki informacyjne.
Oszustwa na wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP lub prokuratora to tematy, które najczęściej poruszane są przez prudnickich policjantów podczas różnego rodzaju spotkań z seniorami. Tym razem policjanci przeprowadzili taką kampanię na terenie miasta. Mundurowi przestrzegali mieszkańców i rozdawali ulotki informacyjne.
Funkcjonariusze rozmawiali przede wszystkim z osobami starszymi, które najbardziej narażone są na działanie przestępców. Przestrzegali ich przed różnego rodzaju oszustwami, a także wyczulali aby nie ufać osobom obcym i nie wpuszczać ich do domu.
Mieszkańcom miasta podobała się inicjatywa mundurowych. Chętnie rozmawiali z policjantami i korzystali z ich rad.
Jak nie stać się ofiarą oszustów?
Przede wszystkim należy zachować ostrożność - jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań.
Nie informujmy nikogo o tym, ile mamy pieniędzy. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to, czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu, wywieranej przez oszustów. W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, natychmiast zakończmy rozmowę i o wszystkim zaalarmujmy policjantów.