Policjanci uratowali młodą kobietę
Szybka reakcja prudnickich kryminalnych zapobiegła tragedii. Funkcjonariusze w niespełna pół godziny od zgłoszenia odnaleźli 20-latkę, która zażyła dużą ilość tabletek i przekazał najbliższym, że chce popełnić samobójstwo. Kobieta trafiła pod opiekę specjalistów. Jej życiu i zdrowi już nic nie zagraża.
We wtorek, 23 czerwca, tuż po godzinie 21:00, dyżurnego policji zaalarmował zaniepokojony ojciec. Mężczyzna poinformował, że córka wysłała wiadomość SMS, z której wynikało, że chce targnąć się na własne życie i zażyła dużą ilość tabletek. Oficer dyżurny natychmiast przekazał tą informacje podległym patrolom.
W niespełna pół godziny od zgłoszenia, 20-latka została odnaleziona w odosobnionym miesjcu na terenie miasta przez prudnickich kryminalnych. Młoda kobieta potwierdziła, że zażyła dużą ilość różnego rodzaju tabletek. Była roztrzęsiona, kontakt z nią był mocno utrudniony, uskarżała się także na złe samopoczucie.
Policjanci niezwłocznie wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które udzieliło jej pomocy medycznej. Następnie 20-latka trafiła pod opiekę specjalistów. Szybkie i skuteczne działanie prudnickich kryminalnych najprawdopodobniej zapobiegło tragedii.
Przypominamy, że cały czas działa - pod wskazanym linkiem - całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc telefoniczna, e-mailowa lub za pomocą czatu, udzielana 7 dni w tygodniu przez dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych. Uruchomiona została przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.
Projekt ten realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.