Bezpieczna droga do szkoły z prudnickimi policjantami - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły z prudnickimi policjantami

Data publikacji 13.09.2019

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, policjanci z Prudnika odwiedzają uczniów w szkołach i przedszkolach. Funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, prawidłowym poruszaniu się po drogach oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Każdego roku, na początku września prudniccy policjanci spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, aby opowiedzieć o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w drodze do szkoły czy przedszkola. Spotkania takie odbywają się w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły".

Funkcjonariusze, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi podczas spotkań w szkołach i przedszkolach, przypominają o właściwym zachowaniu się w obrębie przejść dla pieszych, prawidłowym poruszaniu się po drogach oraz przestrzegają przed niebezpieczeństwami na drodze. Funkcjonariusze podkreślają jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze. Na zakończenie policjanci wręczają dzieciom książeczki edukacyjne, które pomogą im w utrwaleniu zdobytej wiedzy.

Pamiętajmy, że edukacja o bezpieczeństwie powinna mieć miejsce także w domu, dlatego zwracamy się do rodziców o wykorzystywanie wspólnych spacerów do rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania po drodze.

  • Dzieci odwrócone tyłem oglądają pokaz slajdów wyświetlany przez policjantkę.
  • Policjantka pokazuje dzieciom jak zachować się w przypadku kiedy spotkają agresywne zwierzę.
  • Policjatnka rozdaje dzieciom książeczki edukacyjne.
  • Zdjęcie grupowe dzieci z policjantką.
  • Zdjęcie grupowe dzieci z Głogówka z dzielnicowym.