KPP Prudnik

Aktualności

Razem dla bezpieczeństwa - etap II
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Prudnik
Razem dla bezpieczeństwa etap III
Niesłyszący i niedosłyszący petenci
Znakowanie rowerów
Bezpieczne szlaki pogranicza
Bezpieczna i przyjazna szkoła
Razem dla bezpieczeństwa

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Filmy

Najczęściej czytane

 1. Miał ponad 2 promile alkoholu i wjechał w latarnię

  18-latek mając ponad 2 promile alkoholu wjechał w latarnię. Dodatkowo nie miał prawa jazdy. Młody mężczyzna został zatrzymany przez prudnickich policjantów. Jak tłumaczył funkcjonariuszom – świętował swoje urodziny. Mieszkańcowi powiatu prudnickiego grozi teraz do 2 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

 2. Bezpieczne Ferie 2019 – kontrola autokarów

  Od 28 stycznia na terenie województwa opolskiego rozpoczną się ferie zimowe. Prudniccy policjanci ruchu drogowego w tym czasie będą kontrolować stan techniczny autokarów oraz sprawdzać uprawnienia i trzeźwość kierowców. Wszystko po to, aby dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do miejsc zimowego wypoczynku.

 3. 19 i 21-latek zatrzymani za włamania i zniszczenie mienia

  Prudniccy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o włamanie do kiosku oraz saloniku prasowego na terenie Prudnika. Pokrzywdzeni wartość skradzionego oraz zniszczonego mienia oszacowali na prawie 5 000 złotych. 19 i 21-latek usłyszeli już zarzuty w tych sprawach. Teraz grozi im nawet do 10 lat więzienia.

 4. Podkom. Andrzej Kolasa nowym Komendantem Komisariatu Policji w Głogówku

  Podkomisarz Andrzej Kolas został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Głogówku. Wprowadzenie odbyło się w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku podinsp. Krzysztofa Urbana. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych oraz funkcjonariusze i pracownicy miejscowego komisariatu.

 5. Spotkanie policjantów z wolontariuszami WOŚP

  W najbliższą niedzielę odbędzie się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz prudniccy policjanci spotkali się wolontariuszami przypominając im najważniejsze zasady bezpieczeństwa. W spotkaniu uczestniczyło blisko 100 osób.

 6. Główny Inspektor Sanitarny i Komenda Główna Policji ostrzegają - Dopalacze kradną życie !

  Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.

 7. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  W ciągu 5 miesięcy mieszkańcy Opolszczyzny ponad 4 000 razy, przy wykorzystaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zgłaszali nam różne niepokojące ich zjawiska. Między innymi dzięki takim zgłoszeniom na Krajowej Mapie, policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego znaczne ilości narkotyków oraz zatrzymali prawa jazdy piratom drogowym.

 8. Wzorowa reakcja świadka i kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany

  52-letni kierowca porsche miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i 400 km do przejechania. Został zatrzymany dzięki informacji przekazanej przez świadka oraz zdecydowanej reakcji policjantów z Głogówka. Za taki czyn grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdu oraz wysoka kara grzywny.

Polecane strony