KPP Prudnik

Aktualności

Bezpieczne szlaki pogranicza
Znakowanie rowerów
Razem dla bezpieczeństwa
Niesłyszący i niedosłyszący petenci
Razem dla bezpieczeństwa - etap II
Bezpieczna i przyjazna szkoła
Razem dla bezpieczeństwa etap III
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Prudnik

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Filmy

Najczęściej czytane

 1. 54 i 32-latek zatrzymani za usiłowanie zabójstwa

  Prudniccy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o podpalenie kamienicy wielorodzinnej. 54 i 32-latek w ten sposób usiłowali pozbawić życia osoby przebywające w jednym z mieszkań. Mieszkańcy Prudnika usłyszeli już zarzuty m. in. usiłowania zabójstwa oraz spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu innym mieszkańcom. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Teraz grozi im kara nawet dożywotniego więzienia.

 2. Mediacja to dobra rozmowa

  Jak rozmawiać z drugim człowiekiem w trudnych sytuacjach? Wysłuchać, zrozumieć i nie oceniać – to główne wnioski funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji i Aresztu Śledczego w Prudniku po szkoleniu „Sztuka skutecznej komunikacji i mediacji”. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach partnerskiego projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – ETAP III”, dofinansowanego w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

 3. „Zostań Policjantem” – prudniccy policjanci na Transgranicznych Targach Pracy

  Policjanci z prudnickiej komendy promowali swój zawód na Transgranicznych Targach Pracy Edukacji i Przedsiębiorczości. Zainteresowani mogli dowiedzieć się na temat wymogów jakie muszą spełnić oraz jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do pełnienia służby w Policji. W targach uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku podinsp. Renata Worek.

 4. ĆWICZENIA EGIDA 2018 w Prudniku

  20 osób planowanych do uzupełnienia kadry policyjnej na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa, uczestniczyło w ćwiczeniu pod kryptonimem ,,Egida 2018" na terenie Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. Przez cały dzień rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę policyjną dotyczącą m. in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przebieg ćwiczeń w Prudniku osobiście obserwował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz.

 5. Ćwiczenia „GRZYBIARZ” na pograniczu polsko-czeskim

  Starszy mężczyzna udał się do lasu na grzyby i nie wrócił przed zmrokiem. Zaniepokojona rodzina zgłosiła jego zaginięcie. W jego poszukiwania zaangażowali się polscy i czescy policjanci, Straż Leśna, Straż Graniczna oraz Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń „Grzybiarz” zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Prudniku. Celem działań było sprawdzenie poziomu mobilności poszczególnych służb w przypadku działań kryzysowych oraz współpraca międzynarodowa.

 6. Jechał odebrać córkę ze szkoły – miał ponad promil alkoholu

  Policjanci z Głogówka zatrzymali nietrzeźwego kierowcę osobowego fiata. 59-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna w takim stanie jechał odebrać ze szkoły swoją córkę. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka kara grzywny.

 7. Wspólne szkolenie przewodników psów specjalnych

  Przewodnicy psów kolejny raz ćwiczyli razem ze swoimi podopiecznymi na terenie działania prudnickiej komendy. W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy psów policyjnych i funkcjonariusze Służby Więziennej. Wspólne zajęcia były doskonałą okazją do wymiany praktycznych informacji, na temat technik i metod szkolenia, pomiędzy funkcjonariuszami.

 8. Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 15-latka

  Prawie 6 godzin trwały poszukiwania za zaginionym 15-latkiem, który uciekł ze szkoły. Młodego mężczyznę szukało ponad 70 policjantów, strażaków oraz ratowników. W poszukiwaniach wykorzystano specjalistyczny sprzęt oraz psy służbowe. Młody mieszkaniec powiatu głubczyckiego został odnaleziony na drodze polnej oddalonej prawie 10 km od szkoły. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Polecane strony