KPP Prudnik

Aktualności

Razem dla bezpieczeństwa
Niesłyszący i niedosłyszący petenci
Bezpieczne szlaki pogranicza
Razem dla bezpieczeństwa - etap II
Bezpieczna i przyjazna szkoła
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Prudnik
Znakowanie rowerów

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Filmy

Najczęściej czytane

 1. Wandal zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie

  22-latek rozbił czołową szybę w zaparkowanym pojeździe. Młody mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności policjanta będącego po służbie. Pokrzywdzony swoje straty wycenił na prawie 2 000 złotych. Mieszkaniec powiatu nyskiego usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Za takie przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

 2. 32 latek „opiekował” się 2-letnią córeczką mając prawie 5 promili alkoholu we krwi

  Do tragedii mógł doprowadzić 32-letni mieszkaniec gminy Biała, który mając prawie 5 promili alkoholu we krwi opiekował się dwuletnią córką. Matka dziecka w tym czasie była w pracy. Policjantów zaniepokoił głośny płacz dziecka. Sierż. szt. Adrian Landwójtowicz oraz st. sierż. Mateusz Małek nie przeszli obojętnie wobec takiej sytuacji. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Teraz mężczyzna odpowie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku. Za takie przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia. Sprawą zajmie się również sąd rodzinny.

 3. Specjalistyczny sprzęt do poszukiwań osób zaginionych dla prudnickich policjantów

  W Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się przekazanie specjalistycznego sprzętu do poszukiwań osób zaginionych. Sprzęt został przekazany przez Starostę Prudnickiego Radosława Roszkowskiego na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku podinsp. Krzysztofa Urbana. Całość wyposażenia, o wartości ponad 30 000 złotych, zostało zakupione przez Powiat Prudnicki w ramach polsko – czeskiego projektu „Zintensyfikowanie bezpieczeństwa na pograniczu polsko - czeskim”.

 4. Trzeźwy poranek na drogach powiatu prudnickiego

  Prawie 200 skontrolowanych kierowców. Wśród tej liczby policjanci zatrzymali 2 osoby, które zdecydował się usiąść za kierownicą po alkoholu. To wynik kilkugodzinnej akcji przeprowadzonej przez prudnickich policjantów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna.

 5. Wzorowa reakcja świadka i kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany

  Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez policjantów z Głogówka po telefonicznym zgłoszeniu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie zatrzymanego 34-latka. Za taki czyn grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdu oraz wysoka kara grzywny.

 6. Policjanci zabezpieczyli wyścig kolarski

  W Prudnika odbył się V Memoriał im. Stanisława Szozdy. W zabezpieczeniu wyścigu brali udział prudniccy policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Funkcjonariusze zabezpieczali przejazd kolarzy na trasie wyścigu, kierowali ruchem i organizowali objazdy. W czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych.

 7. Trwa nasza akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

  W jakim miejscu można przechodzić przez jezdnię, jak korzystać z przejścia z sygnalizacją świetlną i dlaczego warto nosić odblaski. Na te, i wiele innych tematów, policjanci rozmawiają z dziećmi i młodzieżą szkolną z powiatu prudnickiego. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

 8. Portret pamięciowy mężczyzny podejrzewanego o kradzież pieniędzy

  Oszust podając się za „listonosza” wszedł do mieszkań dwóch starszych osób i wykorzystując ich nieuwagę skradł łącznie prawie 5 000 złotych. Jeśli ktoś zna tego mężczyznę, lub ma jakąkolwiek wiedzę na jego temat, proszony jest o kontakt z dyżurnym Policji w Prudniku pod numerem tel. 77 434 18 03.

Polecane strony