Akcja "Znicz 2018" - zmiany organizacji ruchu - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Akcja "Znicz 2018" - zmiany organizacji ruchu

Data publikacji 29.10.2018

31 października rozpocznie się ogólnopolska akcja ZNICZ 2018. Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem kierowców oraz osób odwiedzających groby swoich bliskich. Działania funkcjonariuszy skoncentrowane będą na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku w rejonie cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

Od 31 października do 4 listopada prudniccy policjanci przeprowadzą akcję „Znicz 2018”. Wspólne działania Policji oraz innych służb będą polegały głównie na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Zadaniem policjantów będzie również eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na prędkość z jakimi poruszają się kierowcy oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach. Policjanci będą informować zainteresowanych o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym.

W okresie od 31 października (środa) od godziny 14:00 do 2 listopada (piątek) do godziny 14:00 w następujący sposób zmieni się organizacja ruchu w rejonie cmentarza komunalnego w Prudniku.

Odcinek ul. Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Staszica będzie ulicą o jednym kierunku jazdy. Parkowanie możliwe będzie  na tym odcinku: od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Parkową po lewej stronie, jak dotychczas, natomiast po prawej stronie jezdni (parkowanie będzie dopuszczone tylko dla pojazdów osób niepełnosprawnych oraz pojazdów osób, które niepełnosprawnych przywożą na cmentarz). Natomiast od skrzyżowania z ul. Parkową do ul. Staszica po lewej stronie jezdni, ukośnie do jej osi dopuszczone będzie parkowanie pozostałych pojazdów. Dwukierunkowa ulica Parkowa stanie się jednokierunkową od skrzyżowania z ul. Sądową do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego, w którą będzie można skręcić tylko w lewo. Wszystkie te odcinki zostaną odpowiednio oznakowane. Na miejscu pracować będą także policjanci prudnickiej komendy. W pozostałych miejscowościach naszego powiatu nie będzie żadnych zmian w organizacji ruchu.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie cmentarzy. Parkowania w miejscach wyznaczonych. Stosowania się do poleceń funkcjonariuszy, znaków i sygnałów drogowych. Przypominają również o tym, by w zaparkowanych samochodach nie pozostawiać w widocznych miejscach wartościowych przedmiotów, jak również nie zabierać ich ze sobą na cmentarz. Do pieszych apelujemy natomiast o noszenie elementów odblaskowych.

  • Akcja "Znicz 2018" - zmiany organizacji ruchu