Grafik znakowania rowerów - czerwiec - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Grafik znakowania rowerów - czerwiec

Data publikacji 30.05.2018

Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W powiecie prudnickim trwa akcja znakowania rowerów. Głównym celem akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są w wyznaczonych terminach przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Prudniku i na terenie jednostek podległych.

Procedura znakowania polega na wygrawerowaniu oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji – elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych. Policjanci indywidualny numer wygrawerują w co najmniej dwóch miejscach.

Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę w której został oznakowany.

  • Policjanci przed znakowaniem roweru wypełnią kartę ewidencyjną roweru, a po wygrawerowaniu numeru zarejestrują rower w elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych (E-RPO),
  • Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie: dokumentu tożsamości właściciela (tylko osoba pełnoletnia),
  • Osoby niepełnoletnie mogą oznakować swój rower w obecności jednego z rodziców lub opiekunów prawnych.

WAŻNE:

informujemy, że w związku z trwającymi pracami nad dostosowaniem Elektronicznego Rejestru Przedmiotów Oznakowanych do wymogów RODO znakowanie rowerów na terenie województwa opolskiego zostaje wstrzymane. O zakończeniu powyższych prac i dalszej możliwości znakowania rowerów będziemy niezwłocznie informować.