Aktualności

Podsumowanie weekendu majowego na drogach powiatu prudnickiego – było bezpiecznie

Data publikacji 07.05.2018

Długi majowy weekend za nami. W tym okresie na terenie powiatu miało miejsce 17 kolizji drogowych. W zdarzeniach tych na szczęście nikt nie został poważnie ranny. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości prawie 800 kierujących. Zatrzymując 3 osoby, które zdecydowała się na jazdę po alkoholu.

Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierowcy,  a także czy podróżujący używali pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone były w fotelikach. Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz wszystkich podróżujących czuwało łącznie ponad 130 funkcjonariuszy.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło wczoraj (6 maja), tuż przed godziną 13:00 przed miejscowością Otoki. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego, 33-latek kierujący rowerem, poruszając się nieprawidłową stroną drogi wjechał wprost pod jadącego z przeciwnego kierunku volkswagena.

Policjanci na miejscu sprawdzili trzeźwość kierowców. Jak się okazało kierujący osobówką był trzeźwy. Natomiast rowerzysta w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu.