Aktualności

Inauguracja kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Data publikacji 02.04.2019

Ruszyła kampania edukacyjno - profilaktyczna pt. "Narkotyki i dopalacze zabijają". Nasi funkcjonariusze odwiedzili szkoły, gdzie rozmawiali z młodzieżą o szkodliwości narkotyków i dopalaczy oraz o konsekwencjach prawnych, zdrowotnych i społecznych związanych z ich posiadaniem i zażywaniem. Kampania pod hasłem "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Dzisiaj na terenie powiatu prudnickiego zainaugurowano kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt.  „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Hasło kampanii jest jednoznaczne i dobitnie oddaje jej przesłanie: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! Odbiorcami akcji są młodzi ludzie, niejednokrotnie narażeni na zagrożenia związane z eksperymentowaniem, czy też zażywaniem narkotyków lub dopalaczy.

Kampania została opracowana  w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Jej realizacja przewidziana jest do końca roku.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, Komisariatu w Głogówku oraz Posterunku policji w Białęj zainaugurowali kampanię, prezentując dedykowany jej spot filmowy, a także przypominając społecznościom lokalnym o odpowiedzialności prawnej, karnej oraz społecznej, stanowiących nieodzowną konsekwencję zażywania środków odurzających.

Policjanci przypomnieli młodzieży jak drastycznie może wpłynąć na ich dalszy los chęć eksperymentowania z narkotykami oraz dopalaczami, które tylko pozornie mogą dawać zadowolenie. W konsekwencji uzależniają i odbierają wolność decydowania o samym sobie.

Gdzie szukać pomocy:

800 060 800  Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego

116 111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

800 100 100 Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci

800 12 12 12  Dziecięcy telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

Powrót na górę strony