KPP Prudnik

Aktualności

„RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA - kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – ETAP IV”
Znakowanie rowerów
Niesłyszący i niedosłyszący petenci
Razem dla bezpieczeństwa - etap II
Bezpieczna i przyjazna szkoła
Bezpieczne szlaki pogranicza
Razem dla bezpieczeństwa etap III
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Prudnik
Razem dla bezpieczeństwa

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Filmy

Najczęściej czytane

 1. Przyjęliśmy wyzwanie #GaszynChallenge

  Prudniccy policjanci wsparli akcję strażaków z Gaszyna. Zasady akcji #GaszynChallenge są bardzo proste. Wystarczy tylko wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w wersji light, zamiast pompek wpłacić minimum 10 zł. My jednak zmieniliśmy zasady. Uzbieraliśmy 2000 zł na wsparcie leczenia oraz zobowiązaliśmy się dostarczyć Wojtusiowi naszą policyjną maskotkę sierż. Prudka. Trzymamy mocno kciuki za Wojtusia i jego rodziców! Jesteśmy z Wami!

 2. 32-latek odkręcił gaz i chciał targnąć się na swoje życie - uratowali go prudniccy policjanci

  Szybka reakcja prudnickich policjantów zapobiegła tragedii, do jakiej mogło dojść w jednej z kamienicy na terenie gminy Biała. 32-latek odkręcił gaz i przekazał najbliższym, że chce popełnić samobójstwo. Na szczęście, st.post. Mariusz Groszczyk oraz st. post. Przemysław Iwaszkowski zdążyli na czas. Interweniujący policjanci udzielili mężczyźnie pomocy oraz przewietrzyli pomieszczenia usuwając niebezpieczny gaz.

 3. Tymczasowy areszt dla 34 i 35-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków

  Prudniccy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców miasta podejrzanych o przestępczość narkotykową. Podczas przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez 34 i 35-latka funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 2 kilogramy narkotyków. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za takie przestępstwo grozi im teraz do 10 lat więzienia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

 4. Policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o pedofilię

  Policjanci z Prudnika wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali 25-latka podejrzanego o pedofilię. Mieszkaniec województwa podkarpackiego przekonany, że koresponduję z nieletnią wysyłał jej nagie zdjęcia oraz składał propozycję seksualne. Mężczyzna usłyszał już zarzut pokazywania osobie nieletniej treści pornograficznych oraz składania małoletniej poniżej 15 lat propozycji seksualnych.

 5. Transport drewna pod lupą służb

  Policjanci z Prudnika wspólnie z funkcjonariuszami inspekcji transportu drogowego oraz straży leśnej kontrolowali ciężarówki przewożące drewno. Spośród 11 zatrzymanych do kontroli pojazdów na terenie województwa opolskiego tylko jeden nie był przeładowany. Niechlubny rekordzista ważył ponad 51 ton. Wobec nieodpowiedzialnych przewoźników wszczęto postępowania administracyjne zagrożone łączną karą na ponad 45 000 złotych.

 6. Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem - apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze !!!

  W miniony weekend policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali 3 kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowe. Dwóch z nich przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Do najniebezpieczniejszej sytuacji doprowadziła 39-latka, która przejeżdżając przez skrzyżowanie z drogą krajową zignorowała znak „STOP”. Wyczyny tych kierowców zarejestrowali funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie.

 7. Turniej wiedzy o bezpieczeństwie

  Po raz kolejny prudniccy policjanci zorganizowali „Turniej wiedzy o bezpieczeństwie” dla uczniów szkół podstawowych z gminy Prudnik. Konkurs w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Prudniku.

 8. Podkom. Andrzej Kolasa nowym Komendantem Komisariatu Policji w Głogówku

  Podkomisarz Andrzej Kolas został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Głogówku. Wprowadzenie odbyło się w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku podinsp. Krzysztofa Urbana. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych oraz funkcjonariusze i pracownicy miejscowego komisariatu.

Polecane strony