KPP Prudnik

Aktualności

„RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA - kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – ETAP IV”
Razem dla bezpieczeństwa etap III
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Prudnik
Razem dla bezpieczeństwa - etap II
Bezpieczna i przyjazna szkoła
Znakowanie rowerów
Razem dla bezpieczeństwa
Bezpieczne szlaki pogranicza
Niesłyszący i niedosłyszący petenci

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Filmy

Najczęściej czytane

 1. Transport drewna pod lupą służb

  Policjanci z Prudnika wspólnie z funkcjonariuszami inspekcji transportu drogowego oraz straży leśnej kontrolowali ciężarówki przewożące drewno. Spośród 11 zatrzymanych do kontroli pojazdów na terenie województwa opolskiego tylko jeden nie był przeładowany. Niechlubny rekordzista ważył ponad 51 ton. Wobec nieodpowiedzialnych przewoźników wszczęto postępowania administracyjne zagrożone łączną karą na ponad 45 000 złotych.

 2. Kurs pierwszej pomocy zamiast mandatu

  Prudniccy policjanci wspólnie ze strażakami przeprowadzili akcję, w trakcie której kierowcy naruszający przepisy ruchu drogowego, zamiast mandatu, uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach partnerskiego projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – ETAP IV” realizowanego wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Prudniku.

 3. Rozmawiali z rodzicami i młodzieżą szkolną na temat bezpieczeństwa

  Prudniccy policjanci oraz funkcjonariusz straży więziennej przeprowadzili cykl spotkań z młodzieżą szkolną i ich rodzicami. Spotkania dotyczyły zagrożeń związanych niebezpiecznymi treściami zamieszczanymi w Internecie, mowie nienawiści czy zagrożeniami związanym z zażywaniem środków odurzających. Pogadanki odbyły się w ramach realizowanego przez Starostwo Powiatowe partnerskiego projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego-ETAP IV”.

 4. Działania prudnickiej grupy "SPEED"

  Prudniccy policjanci ruchu drogowego realizując zadania w ramach działań grupy „Speed” zatrzymali kolejnych 2 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Od lipca br. funkcjonariusze namierzyli prawie 600 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a 7 piratów drogowych straciło już prawo jazdy. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze.

 5. Ucieczka zatrzymanego - ćwiczenia

  Mężczyzna doprowadzany do aresztu śledczego ucieka w trakcie konwoju i ukrywa się w lesie. W działania pościgowe zaangażowali się policjanci, strażnicy leśni oraz funkcjonariusze służby więziennej. Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń dowódczo - sztabowych zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Prudniku. Celem działań było sprawdzenie współpracy oraz poziomu mobilności poszczególnych służb w przypadku działań kryzysowych.

 6. 27-latek zatrzymany za oszustwa, podpalenia i fałszywe alarmy

  Prudniccy kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca Głogówka podejrzanego o oszustwa metodą „na policjanta”. Mężczyzna wspólnie z innymi osobami miał oszukać dwie kobiety na ponad 30 000 złotych. Dodatkowo na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego okazało się, że 27-latek podejrzany jest również o podpalenia oraz fałszywe alarmy na terenie Głogówka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tych sprawach. Za takie przestępstwa grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

 7. Szkolenie Funkcjonariuszy Ogniwa Ruchu Drogowego

  Jak prawidłowo dokumentować czynności służbowe podczas zdarzeń drogowych? Jak radzić sobie w sytuacjach traumatycznych i kontrolować emocje? To tylko wybrane zagadnienia dwudniowego szkolenia funkcjonariuszy Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Prudniku, któremu przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Prudniku mł. insp. Krzysztof Urban.

 8. O bezpieczeństwie z przyszłymi kierowcami

  Prudniccy policjanci przeprowadzili cykl spotkań z kursantami szkół nauki jazdy z terenu powiatu prudnickiego. W trakcie pogadanek funkcjonariusze uświadamiali przyszłych kierowców, jak odpowiedzialną rolę będą pełnić za kierownicą auta i zachęcali aby w przyszłości zostali odpowiedzialnymi kierowcami. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ramach projektu RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego - Etap IV.

Polecane strony